ساتیا نادلا مدیر عامل شرکت مایکروسافت از احتمال حضور در بازار ایران می گوید

مرجع آموزش ویدیویی برنامه نویسی و برنامه نویسی تحت وب

دسترسي سريع

فروشگاه اپس نیوز

آقاي ساتيا نادلا مدیر عامل شرکت مایکروسافت روز گذشته با وب سايت BusinessInsider مصاحبه اي انجام داد و در مورد مسائل مختلفي صحبت کرد. اين مصاحبه ميان ساتيا نادلا و دبير ارشد بخش تکنولوژي وب سايت مذکور، آقاي مت روسوف صورت پذيرفته است.

 

ساتیا نادلا مدیر عامل شرکت مایکروسافت از احتمال حضور در بازار ایران می گوید

 

در بخشي از اين مصاحبه، آقاي روسوف از سياست هاي موبايلي مايکروسافت و نادلا مي پرسد. مدير عامل مايکروسافت پاسخ مي دهد که به نظر او، تلفن هاي هوشمند ويندوزي قابليت هاي شگفت انگيزي دارند که در ساير دستگاه هاي هوشمند رويت نمي شود. براي مثال، وي به قابليت Continuum اشاره کرد که در لومياهاي جديد جاي گرفته و کاربر مي تواند با استفاده از يک داک مخصوص، تلفن هوشمند خود را به يک کامپيوتري شخصي بدل سازد. ساتيا نادلا اشاره مي کند که اين موضوع براي کشورهاي در حال توسعه امري بسيار قابل توجه و جذاب است چرا که در کشوري نظير هند، کاربران تلفن هاي هوشمند از افرادي که صاحب رايانه هستند، بيشتر است.

پيروي بحث حضور در کشورهاي در حال توسعه، دبير ارشد بخش تکنولوژي بيزنس اينسايدر، از نادلا مي پرسد آيا شرکت شما به دنبال ايجاد همکاري مستقيم با ساير کشورهاي در حال توسعه هست؟

نادلا چنين پاسخي مي دهد:

«اخيرا اقدامات زيادي انجام داده ايم. چند روز پيش ايميل هايم را چک مي کردم که ديدم شخصي از کشور کوبا به من ايميل زده و مي گويد که فروشنده ويندوز در آنجاست. وي نوشته بود که در آن کشور کاربران زيادي وجود دارند که از ويندوز استفاده مي کنند. سرورهاي بسياري بر بستر ويندوز مشغول به کارند و مي خواهم با شما همکاري مستقيم داشته باشم. به محض اينکه روابط با ايران بهبود يافت، ايميل مشابهي از اين کشور دريافت کردم. ايران کشوري است که کاربرانش به طور کامل از ويندوز استفاده مي کنند، مخصوصا که آفيس هم در بخش اداري آن همواره مورد استفاده است. شخص ايراني در ايميل خود نوشته بود که ما شديدا به شما در کشور خود نياز داريم.»

اگرچه نادلا بحث در مورد حضور يا عدم حضور در ايران را ادامه نمي دهد، ولي توجه او به بازار کشورمان نکته اي حائز اهميت محسوب مي شود و مي بايست منتظر ماند و ديد که آيا عاقبت و در آينده اي نزديک، پاي ابر برندهاي دنياي تکنولوژي همچون مايکروسافت و اپل به ايران باز خواهد شد و حضور رسمي آنها را شاهد خواهيم بود يا خير.

 

- منبع: دیجیاتوعضويت در کانال تلگرام اپس نيوز دنبال کردن پيج اينستاگرام اپس نيوز